Videó ötletek kezdőknek, haladóknak – Rengeteg videó tartalom ötlet
videó ötletek kezdőknek, haladóknak - Sipos Otttó
Kezdőlap » Videó ötletek kezdőknek, haladóknak – Rengeteg videó tartalom ötlet

Videó ötletek kezdőknek, haladóknak – Rengeteg videó tartalom ötlet

Videó témák
Készíts egy videót a listából kiválasztott témában.

A nagy ötlet:
Órákat nyerhetsz, ha van egy előre készített listád videó ötletekkel.
Akár alkotó vagy, saját videó csatornával, akár a céged számára készítesz videókat, a videók készítéséhez elengedhetetlenek  a jó videó ötletek.
Egy jól eltalált videó ötlet óriási lökést adhat a videó csatornádnak.

Akció terv:
1. Vedd elő a videó ötlet listát
2. Válassz videó témát
3. Készíts videót

siposotto.hu - Sipos Ottó

Milliók néznek és osztanak meg videókat nap mint nap. Akár alkotó vagy, saját videó csatornával, akár a céged számára készítenél videókat, a videók készítéséhez elengedhetetlenek a jó videó ötletek. Egy jól eltalált videó ötlet óriási lökést adhat a videó csatornádnak.

„De, miről csináljak videót?” – gondolom te is ültél már ezzel a kérdéssel a fejedben.

A népszerű Youtube-erek folyamatosan hozzák ki a videóikat. A következetesség, a meghatározott időnként való megjelenés alapvető jelentőségű egy Youtube csatorna sikeréhez!

Ha csak akkor készítesz videót, amikor eszedbe jut valami új téma, a Youtube csatornád fejlődése lassan haladhat. Azért, hogy ne legyen ezzel gondod, itt egy jó hosszú gyűjtemény, hogy bármikor visszatérhess hozzá, amikor csak videó ötletre van szükséged.

Miről csináljak videót, ha vloggerként szeretnék videót készíteni?

A Youtube-on minden típusú videónak megvannak a saját kihívásai, de a napi vlogolás talán a legkeményebb dolog, amibe belevághatsz.

Egyrészt fel kell venned a videókat és meg kell őket szerkesztened, másrészt állandóan kell, hogy legyen valami ötleted, miről beszélsz a videókban. Még ha csak egyszer vagy kétszer vlogolsz is a héten, állandó a fejtörés: honnan találd ki, miről csinálj videót?

Kevesen szerencsések annyira, hogy olyan magabiztosak a kamera előtt, hogy csak elindítják, és azonnal el is tudnak kezdeni beszélni valamiről, bármiről, ami eszükbe jut.

De valljuk be, egyrészt a többségünk nem ilyen, másrészt a tervezett, átgondolt tartalom érték.

4 induló ötlet, amiről videót készíthetsz a vlogodra

Ha egy meghatározott témakörről vlogolsz

Egyszerűbb a dolgod, ha a Youtube csatornádnak jól körülhatárolható témaköre van, amivel megkülönbözteted a csatornádat a többitől, magadat pedig a többi vloggertől.

Lehet ez például

  • egy érdeklődési köröd
  • az iparág, amiben dolgozol
  • egy terület, ami a tanulmányaid során érdekelt

Ha például valamilyen technológiával kapcsolatos a vlogod, foghatod a technológiai híreket, és készíthetsz a napi legfontosabb hírről egy videó riportot vagy kommentárt.

Ha van meghatározott témaköre a vlogodnak, a kapcsolódó kereső kifejezéseket használhatod a videó címében, leírásában, hashtag-jei, címkéi között. Segít, hogy sokan rátaláljanak a videóidra.

Ha általános vlogod van, rendszertelen, teljesen általános témákkal, címekkel, akkor nehéz lesz annak rátalálnia, aki egy konkrét témában keres tartalmat. Ilyenkor inkább az számít, aki látja, tovább ajánlja vagy osztja-e.

Mit olvasol vagy néztél mostanában?

Ha éppen valamilyen könyvet olvasol, valamilyen sorozatot nézel vagy éppen moziban jártál, mindegyik szuper lehetőség, hogy beszélj róla a vlogodban.

Visszaidézheted a történetet, elmondhatod a véleményed, érzéseidet.

Ha attól tartasz, hogy elidegeníted a nézőket, akik még nem olvasták, látták a művet, akkor beszélhetsz róla általánosabban, csak néhány dologra reagálva, miközben a vlogodban egyébként a napodról beszélsz. Kiinduló pontot adhat, ami köré felépítheted a videódat, ha másról is szeretnél beszélni.

Ha arról vlogolsz, amit frissen olvasol vagy nézel, nagyobb esélyed van, hogy olyan nézők is rád találnak, akik egy aktuális, friss témára keresnek.

Részletek a napodról

Magyarósi Csaba vagy Casey Neistat mestere ennek a típusú videónak.

Ha állandóan nálad van a kamera, és bármi érdekes történik körülötted, rövid felvételeket készíthetsz róluk, majd építhetsz köréjük egy napi vlogot.

Lehet, hogy nem érzed magadat kényelmesen, ha állandóan kamerával a kezedben járod a várost, de egy kis történetet bármikor megörökíthetsz a napodból.

Nem kell, hogy valami nagyon jelentős esemény legyen, és attól sem kell paráznod, hogy nem lesz érdekes mások számára. A lényeg,  hogy a személyiséged benne legyen. Ha csak egy vicces eseményt lefilmezel otthon vagy a városban, a nézőid számára érdekes lesz, mert

  • te beszélsz róla
  • a nézők a videón keresztül egy kicsit betekinthetnek az életedbe

(Szerinted miért fogy annyira a bulvár? Mert az emberek bele akarnak látni mások életébe.)

Mit tanultál ma?

Minden nap tanulunk valami újat. Miért ne oszthatnád meg a nézőiddel?
Kiváló videó ötletek születhetnek belőle.

Tipp, ha félénk vagy a kamera előtt

Tanuld meg, hogyan győzheted le a félénkségedet, ha youtube csatornát akarsz indítani:
Tanfolyam kezdőknek: Félénkből lett videó sztár

Videó ötletek a vállalkozásodhoz

A videók készítése és használata a vállalkozás népszerűsítésének, marketingjének is az egyik legjobb fegyvere. Mi lehet egy igazán jó videó ötlet? Milyen típusú videókban gondolkozhatsz?

Egy lista céges videó ötletekből:

1. Termék demonstráció – videó egy terméked vagy szolgáltatásod bemutatásával
2. Termék áttekintés – ebben a videó típusban a termék jellemzőire fókuszálhatsz
3. Bekukkantás a színfalak mögé – ha van egy fizetős terméked, tanfolyamod, készíthetsz videót, amiben azt mutatod meg, hogy aki megveszi a terméket, mire számíthat
4. Termékelemek felsorolása – például egy könyv tartalmát, tanfolyamod moduljait mutathatod be ebben a videó típusban
5. Idegenvezetés –  ha van egy olyan területe a szolgáltatásaidnak, amit csak tagként lehet elérni, készíthetsz róla videót, hogy ha valaki eldönti, hogy szeretne tag lenni, akkor milyen tartalomra számíthat
6. Tippek – rövid videó, ami egyetlen hasznos tippre fókuszál. Érdemes belőlük egy egész sorozatot készítened, ahol minden részben egyetlen kis tippre fókuszálsz.
7. Teljes tanfolyam – a kis tippeket összefoghatod egy videó tanfolyammá, illetve készíthetsz önálló, tartalmában máshol, más formában hozzá nem férhető tanfolyamot, aminek a tananyagát videók formájában adod át a tanulóknak
8. Tények – az iparágadra jellemző adatokból, tényekből készíthetsz olyan videót, ami a tények alapján azt igazolja, hogy a terméked szinte kihagyhatatlan
9. Interaktív infografika – hasonlóan az infografikákhoz, készíthetsz egy videót, ahol tényeket, érdekes adatokat sorakoztatsz fel egy témában.
10. Webinár – tanácsok vagy a terméked bemutatása webinár formában
11. Hogyan csináld videóklépésről-lépésre bemutathatod valaminek az elkészítését vagy használatát
12. Réspiaci show műsor – készíthetsz videó show-kat, hírműsorokat, ahol híreket, tippeket, újdonságokat mutathatsz be
13 Céges PR videó
14. Vírusvideók – vicces, szokatlan videók a termékeddel kapcsolatosan, amik mémmé válhatnak
15. Statisztika – videók felmérésekből, statisztikai adatokból
16. Videó cikkek – a már megírt cikkeidet, blog posztokat átdolgozhatod videó formába
17. Értékesítő videók – az értékesítő oldalaid hosszú szövege helyett használhatsz videó formátumot
18. Az ügyfelek tapasztalatai, visszajelzései a termékeddel kapcsolatban, videó formában
19. A piacod egy szűk területére fókuszáló videó hírműsor
20. Facebook Live – élő videó szeminárium
21. Egy frissen megjelenő piaci hírre való azonnali reakció videóban
22. Hírlevél videó formában
23. Élő interjúk vagy felvett videó interjúk
24. Egy élő eseményről, például konferenciáról szóló videó összefoglaló
25. Korábbi videók összefoglalása
26. Videó esettanulmány
27. Vélemény egy termékről videó formátumban
28. A piacodhoz tartozó témában valamilyen elemzés
29. Piaci szereplő profilja videó formában
30. Prezentáció jellegű videó adatokról, tényekről, tippekről …
31. Könyvbemutató, könyvkritika

Könnyen megy a kamera előtti szereplés?

Tanuld meg, hogyan győzheted le a félénkségedet, hogy sikeres youtube csatornát indíthass!
Félénkből lett videó sztár tanfolyam

Videó ötletek kezdőknek – Fitness csatornához

A legtöbbünk rohanó életet él, amiben kevés idő marad a test és szellem frissen tartására. Talán ezért választják egyre többen, hogy nem mennek el edzőterembe, hanem az otthonuk kényelméből, online utasítások alapján végzik a testmozgást.

Nagy igény van Youtube videókra, csatornákra, amik megmutatják az embereknek, hogyan élhetnek egészséges életmódot. Ha fitness fanatikus vagy és kész arra, hogy egy videó csatornán adj értéket a többieknek, szükséged lesz videó ötletekre. Videózási témák, ha rászánod magadat:

  1. Edzés módszerek
    Az életben folyamatosan új dolgokat tanulunk. A Youtube videók mindenkinek lehetőséget adnak rá, hogy ezekből tanulja meg valaki az újdonságokat. Sokan vannak, akik bár szeretnének, nem tudják, hogyan kell megfelelően edzeni. Ha jártas vagy az edzésmódszerekben, tudod, hogyan kell őket megfelelően végezni, miért ne készíthetnél róla videókat.
  2. Vitaminok, kiegészítők
    Ezt a témakört rengeteg félreértés övezi. Sokan akarnak hamis, félrevezető, csak a pénzszerzést, önös érdekeket célzó információkkal. Ha van hozzá tudásod, képesítésed, megbízható forrás lehetsz, óriási piaca van az információknak. Ilyen témájú videó tartalmakkal gyorsan tudhatsz nagyon látogatott videó csatornát létrehozni, sok követővel.
  3. Fitness olcsón
    Senkinek nem kellene vagyonokat fizetnie azért, hogy jó edzettségi állapotban legyen, Nagyon népszerűek azok a Youtube videók, amik megmutatják, hogyan lehet otthonról, olcsó eszközökkel, mégis eredményesen edzeni.
  4. Nyújtás gyakorlatok
    Az edzés előtti előkészületek, a bemelegítés majd a végén a levezetés különösen fontos.
    Az edzéseknek ezt a részét bemutató videókkal is sok látogatót hozhatsz a videó csatornádra. A legjobb része a dolognak, hogy a nézők bármilyen gyakorlatot és készülnek elvégezni, vissza-vissza térnek a bemelegítő és levezető gyakorlatokat bemutató videókhoz.
    Sok ismételt látogató származhat ezekből a videókból.
  5. Gyakorlatok részletes bemutatása
    Rengeteg fitness technika létezik. A legtöbb fitness tréner sokat ismer ezek közül. Miért ne készíthetnél videókat kardio, pilates, nyújtások, sérülés utáni rehabilitáció stb. edzés módszerekről? Bőségesen kínálnak videó lehetőségeket, simán megtölthetsz velük egy videó csatornát. Bemutathatsz kezdő és haladó edzéseket, edzésterveket is belőlük.
  6. Edzéstervek
    Az élet minden területén szeretünk terveket kialakítani, hogy eljussunk valamilyen célhoz. Az edzőtermekbe lejáró emberek, legyenek akár kezdők vagy haladók, szívesen dolgoznak edzésterv szerint. Az edzésterveket bemutató videók örökzöldek. Az új és visszatérő csatorna látogatók is szívesen nézik őket.
  7. Motivációs videók
    Motiváció nélkül nehéz először lemenni az edzőterembe és nehéz kitartón edzésre járni, elérni a kitűzött célokat. Ha olyan típusú ember vagy, aki tud másokat lelkesíteni, aki meg tud győzni másokat az egészséges életmódról, bűn volna, ha nem készítenél ilyen videókat a fitness csatornádon. Tervezd meg, hogyan tudod beépíteni ezeket a videóid közé, illeszkedve a saját élet felfogásodhoz, akár külön videó lejátszási listán.
  8. Étkezési tervek
    A mozgáshoz elengedhetetlenül hozzá tartozik a megfelelő, egészséges táplálkozás, hogy mit viszel be a szervezetedbe. Az edzőtermekbe lelátogatók közül nagyon kevesen vannak, akik tisztában vannak vele, mit kellene fogyasztaniuk az optimális fejlődéshez, a megfelelő energia szinthez. Ez is lehetőséget kínál, hogy egy újabb lejátszási listán, egy sor Youtube videót készíts a csatornádon, amit szívesen néznek a követőid. Oszd meg a tudásodat és tapasztalatodat az edzéshez tartozó étkezési tudnivalókról.
  9. Saját utad a fitnessben
    Minden történet kezdődik valahogy. A csatornád legizgalmasabb része lehet, ha megosztod a nézőkkel, hogy Te hogyan kezdted, és milyen tapasztalatokat szereztél addig, ahová eljutottál. Erős kötődést alakíthatsz ki ezekkel a történetekkel a látogatóidban. Ha például valamilyen futóversenyre készülsz, vagy egy kihívást teljesítesz, oszd meg a nézőiddel, nap mint nap hogyan készültél fel, amivel aztán elérted a célodat.
  10. Hogyan tarthatod/csökkentheted a súlyod
    Sok ember számára az ideálisnak tekinthető súly elérése és megtartása, nagyon fontos egészségügyi kérdés. Az ezzel kapcsolatos videók is nagyon népszerűek a Youtube-on.

100 videó ötlet a kedvenc Youtube akotóidtól

Ahhoz, hogy sikeres legyél a Youtube-on, nem feltétlenül kell eredeti videó ötleteket használnod!
Elég, ha segíteni tudsz valamivel a nézőidnek, vagyis,

  • ha valamilyen problémájuk van egy témában, akkor megmutatod nekik, hogyan kell megoldani, vagy
  • szórakoztatod őket, ha unatkoznak

A témakörödben már előtted is készítettek videókat az alkotók az előbbiek szerint, így elég, ha tanulmányozod, ők hogyan adtak értéket a nézőiknek.

  1. Menj a Youtube-re, és keresd meg azt a 10 alkotót, akik jelenleg értéket teremtenek a témakörödben
  2. Nézd meg, hogy mi a 10 legsikeresebb videójuk. Miről szólnak, mi a támájuk ezeknek a videóknak?
  3. Készíts ezekben a témákban videót a saját stílusod, mondanivalód szerint. Ne az eredeti videót másold le, hanem a témát.

Ezzel a módszerrel azonnal találhatsz 10×10=100 videó témát, ami másnak már sikert, közönséget, nézettséget hozott. Nem utolsó sorban, az ő sikeres videóik mellett, az ajánlott videók között is megjelenhetnek a te videóid, amin keresztül nézőket kaphatsz a téma iránt érdeklődőktől.

A 100 videó elkészítésével értékes tapasztalatot nyerhetsz. Gyakorlod a kamera előtti szereplést, a videók szerkesztését és konzisztens megjelenést kap a youtube csatornád. Nem is beszélve az értékes analitikai adatokról, amiket a Google a rendelkezséedre bocsát, amiből aztán adat alapon is tovább építheted, egyre magasabb szintre emelheted a Youtube csatornádat.

Zárszó

Ha legközelebb tanácstalan vagy és nem tudod, hogy miről csinálj videót, vedd elő ezt a videó ötlet listát, válassz egyet kedvedre és forgass belőle egy újabb videót. Nem fog többé gyötörni a miről csináljak videót kérdés.

Sipos Ottó